+90 288 417 43 93
Kocasinan Mah. İstasyon Cad. No:34 K:3 D:13 Lüleburgaz / KIRKLARELİ
Hakkımızda
title icon
Şentürk & Dündar Avukatlık Bürosu

Hakkımızda

Ocak 2002’de Avukat Ş.Koray ŞENTÜRK tarafından Lüleleburgaz’da kurulan büromuz, Haziran 2006’da Avukat Murat DÜNDAR’ın ortak katılımıyla Şentürk&Dündar Avukatlık Bürosu adını almıştır, Daha sonra aramıza Av.Mümün Neşetoğlu ve Av.Saniye Sönmez’in katılımıştır.

Avukatlık ve Hukuk Danışmanlığı alanında her türlü hukuki mesele ve anlaşmazlıkların adalet ve hakkaniyete uygun çözümlenmesi, hukuk kurallarının tam olarak uygulanmasını her derecede yargı ve kişi ve kurumlar nezdinde sağlamak üzere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Büromuz tecrübeli ve alanında uzman avukatlar ile motivasyonu yüksek, azimli genç avukatların birlikte görev aldığı üretken bir çalışma ortamına sahip olmanın avantajı ile meslek kurallarında ödün vermeden hizmet vermeyi sürdürmekte.

Ayrıca büromuz çok sayıda stajyer avukata birikimlerini aktarma görevini yerine getirmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Kurulduğumuz günden beri toplam da 5 Ulusal Bankanın ve bağlı Finans Kuruluşlarının, yine yerel olarak sektöründe öncü şirketlerin ve tabii ki bir çok bireysel müvekkilimizin vekilliğini sürdürmekteyiz.

4 Avukat, 9 Destek Elemanı ve bütün teknolojik altyapısnı tamamlamış modern bir ofis ile müvekkilerimize hizmet vermekle mutlu, ulaştığımız noktayla gururluyuz…

title icon
Şentürk & Dündar Avukatlık Bürosu

Çalışma Alanlarımız

İcra & İflas Hukuku

İcra ve iflas hukuku, bir hukuk dalıdır. ... İcra ve iflas hukuku, borcunu ödemeyen borçlunun borcunun, alacaklının talebi üzerine nasıl karşılanacağını konu alır.

Aile Hukuku

Aile hukuku, aileye ilişkin konularla ilgilenen, medeni hukukun kapsamı içinde yer alan bir hukuk dalıdır. Kayıtlı ya da kayıtsız yaşam arkadaşlıkları da aile hukukunun konusu içinde yer alır.

Miras Hukuku

Miras hukuku, insanların ölümlerinden sonra malları üzerinde yapmak istedikleri ölüme bağlı tasarrufları ve ölümleri halinde, gaipliğine karar verilmesinden sonra veya ölüm karinesinin varlığı halinde mirasa konu mallarının (tereke) yasal mirasçılar ve diğer mirasçılar arasında ne şekilde paylaştırılacağını, borçlarının nasıl ve hangi sırayla ödeneceğini inceleyen bir özel hukuk dalıdır.

Borçlar Hukuku

Borçlar hukuku bir özel hukuk dalıdır ve eşitler arasında meydana gelen ve borç ilişkisi adı verilen hukuki ilişkilerin incelendiği bir disiplindir. Borçlar Kanunu özel hukukta borçlar hukukuna kaynaklık eder ve borçlar hukuku alanına giren borç ilişkilerini düzenleyen bir kanundur.

İş Hukuku

İş Hukuku, işçi hakları, çalışma koşulları, işçi ücretleri, işçi sendikaları, işçi ve işveren arasındaki ilişkiyi düzenleyen ve inceleyen bir hukuk dalı olarak tanımlandırılmaktadır.

Ceza Hukuku

Ceza hukuku, suç ve ceza kavramlarını inceleyen kamu hukuku bölümüdür. Genel ve özel ceza hukuku olarak ikiye ayrılır (ceza genel ve ceza özel olarak da ifade edilmektedir).

Eşya Hukuku

Eşya hukuku, Medeni Hukuk dalıdır ve Medeni Kanun'un 4. kitabında genel olarak düzenlenmiştir.. Kişilerin eşya üzerindeki mutlak haklarını (ayni haklar) düzenler. Eşya, bağımsız nesne olarak maddi bir varlıktır. Mülkiyet hakkı eşya üzerinde en geniş ve sınırsız ayni haktır. Sınırlı ayni haklar ise irtifak hakkı, rehin hakkı, taşınmaz yükünden doğan hak'tır.

Ticaret Hukuku

Ticaret hukuku, hukukun, ticaretle ilişkili tüm mevzuatı kapsayan bir alt dalıdır. İşletmeler, tacirler, bireyler arasındaki ticari ilişkileri, alışverişi ve tarafların haklarını düzenler.

19

Yıllık
Deneyim

13

Çalışan
Profesyonel